вівторок, 30 жовтня 2018 р.

Сергій Вдовенко «Щоденник ваговозика»


Категорія – для малечі
Вік основної аудиторії – 5-10 років
Жанр – казка
Мова видання – українська
Оцінка авторів проекту - дуже добре


Сергій Вдовенко. Щоденник ваговозика. – К.: Зелений пес, 2007. – 112 с.

У цьому творі читачеві пропонують подивитися на світ очима автомобіля, а точніше ваговозика, який веде свій щоденник. Його модель називають «Веприком». А він сам третій у серії.
Перші сторінки щоденника сповнені оптимізму, бо ваговозик нещодавно народився – зійшов із конвеєру. У нього є багато братів, які так само думають про те, як стати корисними людям.

Важливо, що всі автомобілі мають різний характер. Хоча поганих серед них поки не зустрічається, але зарозумілі й пихаті є.
Дуже докладно, з великою кількістю технічних і психологічних деталей, ваговозик розповідає про своє перебування на заводі.
Це перша частина щоденника. Друга частина умовно починається з того моменту, коли Веприк разом зі своїми братами відправляється у людські міста, бо їхня модель є експериментальною. Якщо все буде добре, то ваговозиків вироблятимуть масово. Тест має тривати рік.
Автомобілі розмовляють між собою. Деякі з них навіть можуть спілкуватися зі своїми господарями, якщо ті розуміють свої автомобілі і люблять їх.
А ось головному герою не пощастило з господарями, які його купили. І щиро співчуваєш автомобілю, чия мрія працювати в цирку не збувається. Навпаки – Веприк стає співучасником злочинів. Він глибоко нещасний.
До пізнавального мотиву додається детективний, стає більше психології. Як думаєте, що відчуває автомобіль, якого сприймають виключно як річ, котру не треба берегти? А коли йому стає відомо, що його попередник загинув страшною смертю? А коли на всіх своїх чотирьох колесах летиш на пішохода, розуміючи, що тільки людина може зупинити рух і врятувати нещасного? Чи й ти можеш відвернути трагедію? Але як?..
І хіба негаразди мають тривати вічно?
Про все це можна дізнатися зі щоденника малого Веприка, для якого перший рік життя був чи не найважчим. І все це психологічне багатство вдалося передати простими словами у досить невеликій за обсягом книзі.
Через сприйняття автомобіля юний читач гарніше бачить людські чесноти і вади, бо образи людей також дуже добре розкриті.
Завдяки таким творам дитина може краще зрозуміти світ і навчитися акуратно ставитися до техніки.

Висновок: Мені дуже сподобалася ця книга. Вважаю, що вона буде корисна і хлопчикам, і дівчаткам, а дорослих змусить замислитися.

Яна Стогова

Про цю книгу, на жаль, ми не знайшли відгуків.

Немає коментарів:

Дописати коментар