Категорія – реалізм
Вік основної аудиторії – 7-12 років
Жанр – проза
Мова видання – українська
Оцінка авторів проекту - не справило особливого
враження
Романа Романишин, Андрій Лесів. Зірки і макові зернята. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2014. – 24 с.
Коли я беру до рук книгу у стилі арт-бук, то завжди очікую від неї глибокого смислу. Інформація має бути концентрованою, бо у творі мало тексту, а кожен малюнок має працювати на ідею. Інакше навіщо ця книга була так дорого видана?
І про що ж ми дізнаємося з цього твору? Батьки Дори були відомими математиками, тому змалку дівчинка лічила все на світі. Вона рахувала навіть те, що в принципі порахувати неможливо, як то макові зернятка. Дівчинка думала про кількість піщинок у пустелях і краплі води в океанах та намагалася полічити зірки і зоряний пил. Навіть татові формули вчила, щоб досягти свого.
Так і хочеться сказати: а жити так, як живуть діти, вона не пробувала? Хоча б заради експерименту.
А закінчився твір декларативно: тезою, що все вдасться, коли йти до мети маленькими кроками. Але, щиро кажучи, реально – нічим.
Не обійшлося у цьому творі без впливу постмодерну. Наприклад, кролика дівчинки називають Піфагором, а сусідського кота – Борхесом. Хто ці люди і чим вони відомі читачам, звісно, ніхто не пояснює.
А щодо візуального ряду... Часто у мене було таке враження, що малюнки існують окремо від тексту. І хай якими б цікавими вони не були самі по собі, але книга має бути книгою, а не набором малюнків.
Висновок: Ця книга навряд буде цікава дітям будь-якого віку.
Яна Стогова
Інші думки про книгу:
Вікторія Мельник "Чи вмієте Ви рахувати зірки? Ні?! Тоді ми йдемо до Вас!" - http://vsiknygy.net.ua/shcho_pochytaty/36234/
Христя Нечитайко "Маленькі кроки" - http://nechytaiko.blogspot.com/2014/02/blog-post_26.html
Марія Удуд "Лічба «зірками та маковими зернятами»" - http://www.barabooka.com.ua/lichba-zirkami-ta-makovimi-zernyatami/
Немає коментарів:
Дописати коментар