вівторок, 29 вересня 2015 р.

Галина Малик «Незвичайні пригоди Алі у країні Недоладії»

Категорія – фантастика
Вік основної аудиторії – 7-12 років
Жанр – фантастична казка
Мова видання – українська
Оцінка авторів проекту – дуже добре


Галина Малик. Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії: Вінниця, Теза, 2005. – 128 с.
Галина Малик. Незвичайні пригоди Алі: Київ, А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2015. – 224 с.

Що потрібно, щоб потрапити у казку? І чи зрадієш ти такій казковій подорожі? Чи майже одразу захочеш повернутися додому до улюблених батьків і друзів?
Героїні Галини Малик для такої подорожі було достатньо не закінчити сто справ. І найприкріше, що остання справа – не вишитий рушничок, який мав стати подарунком для улюбленої бабусі. Ще невідомо, хто засмутився більше – дівчинка чи бабуся.
Й одразу, повертаючись до своєї кімнати, Аля зустрічає там некликаного гостя – маленького чоловічка, чаклуна Недочеревичка. Це один із негативних героїв, що є уособленням персоніфікованого зла, яке черпає силу з людських помилок, неправильних вчинків, думок і поведінки.
Цей чаклун створив країну Недоладію із недороблених справ, покинутих речей, особливо тих, які люди викинули на смітник, а ними ще можна було користуватися (гарно показано негатив світогляду суспільства споживання). Й усі істоти та назви у цій країні мають мовне позначення "недо", тим самим отримуючи специфічне означення.
Інший негативний герой – Перший Недорадник. Ось це справді небезпечний і набагато ближчий до головної героїні ворог! Перший Недорадник мріє стати королем, але для того йому потрібна голова, на якій можна носити корону. Подібно до злої чаклунки в одній із книг про країну Оз, він рубає голови і приміряє, чи не підійде якась йому самому.
А допоки потрібна голова не знайдена, він носить шолом, і тільки головна героїня Аля бачить у тінях від того шолому зле обличчя Першого Недорадника, якого свого часу сама ж і намалювала.
Ще у цій країні є боязкий і недалекий правитель – Недороль. Цей правитель номінальний, бо усім заправляє Перший Недорадник. Він наче й не злий, але на прикладі цього героя гарно показано, що толерантність, страх і байдужість, особливо коли вони поєднуються, часто є навіть більшим злом. Недороль не звільняє Алю з в’язниці, коли у нього є така можливість.
Звісно, багато у цій країні і добрих людей, таких як товариш Алі простий добряк Недоладько або смілива і добра Недопопелюшка, та багато інших.
Аля дуже хоче повернутися додому, але для того їй потрібно здолати багато випробувань і змінитися самій. Вона не лише має навчитися закінчувати недороблені справи, але й по-іншому дивитися на світ. Шукаючи шлях додому, Аля змінює на краще сам устрій країни Недоладії.
І перше, що робить Аля, знову опиняючись вдома, – домальовує страшного Першого Недорадника, щоб він зник із казкової країни. Цей малюнок залишається на стіні в її кімнаті як нагадування. А потім дівчинка іде шукати інших дітей, які теж не люблять доводити роботу до кінця. Тепер, завдяки вирваній із чарівної книги сторінці у будиночку Недочеревика, вона напевне знає, кому загрожує небезпека опинитися у казковій країні. І невідомо, чи вдасться тій дитині вибратися з халепи.
Весела, сповнена пригод історія, у якої досить багато і страшних сторінок, буде до смаку багатьом дітям. У ній гарно змальовані персонажі, розроблений сюжет, є над чим подумати, а герої психологічно відповідають віку своєї аудиторій. Окрім того, книга гарно запам’ятовується і навіть може позитивно вплинути на дитину, бо ніхто ж не знає, можливо, справді хтось рахує наші недороблені справи?..
Висновок: Ця повчальна казка буде цікава дітям молодшого і середнього шкільного віку.

Наталія Дев'ятко

Про цю книгу, на жаль, ми знайшли тільки уроки.

Немає коментарів:

Дописати коментар