вівторок, 29 жовтня 2019 р.

Еліна Заржицька «Китеня Тимко. Останній бій (частина шоста)»Категорія – для малечі
Вік основної аудиторії – 5-10 років
Жанр – пригодницька казка
Мова видання – українська
Оцінка авторів проекту - дуже добре


Еліна Заржицька. Китеня Тимко. Останній бій (частина шоста). – Х.: Талант, 2016. – 64 с.

Непомітно, сторінка за сторінкою, ось ми і дісталися до заключної книги про пригоди китеняти Тимка і його чисельних друзів.
Голодний і злий кальмар Архітеутис намагався вполювати морських зірок. Саме це стало причиною їхньої втечі з коралового атола.

Він настільки голодний, що ладен з’їсти і своїх помічників, смакуючи ними, як вподобаними гамбургерами. Добре, що Баклан та Альбатрос вчасно втекли від свого покровителя. Баклан то й взагалі зібрав навколо себе прихильників, «готових проголосити його радником із військово-наступальних дій» (С.8). Так і хочеться сказати, що таких навряд виправиш.
От тільки кожна таємниця залишається невідомою широкому загалу до певного часу – кальмара помічає Морський Коник. Підтвердилися чутки і страшилки про лихе чудовисько.
А як здолати такого небезпечного і сильного ворога? Який ще, як виявилося, володіє гіпнозом. Коли наші друзі таки зустрічаються з Архітеутисом, просто серце завмирає. Особливо хвилюєшся за хоробру Морську Ластівку і Морську Зірочку, яким доводиться найтяжче.
Тільки гуртом можна перемогти. Всі, з ким ми знайомилися протягом попередніх книг, беруть участь у цій битві, виконуючи своє важливе завдання.
Але якою має бути ця перемога? Що зробити з кальмаром? Знищити? Ув’язнити? Відправити до зоопарку? Перевиховати? А чи це можливо взагалі?..
Як вважаєте ви, шановні читачі? Як здолати прадавнє страховисько?
Якщо є ідеї, гайда дивитися, чи справдяться ваші передбачення. Чи, можливо, морські мешканці вигадали свій спосіб боротьби з лихим кальмаром?..
На останок хочу додати, що шоста книга динамічна, цікава, весела, а її мова так само образна, як і в попередніх частинах. Багато тут також різноманітних приказок, перероблених на «морський» лад.
У цей світ хочеться повертатися знову і знову.
А ще ви дізнаєтеся про те, за що можна отримати Всесвітню Триндичівську Премію! Можливо, і хтось із вас згодом стане претендентом на цю високу нагороду.

Висновок: Цикл із шести книжок про китеня Тимка та його друзів дає можливість маленьким читачам пережити багато пригод, а дорослим згадати дитинство. Я дуже рада, що мандрувала цим світом.

Яна Стогова

Про цю книгу, на жаль, ми не знайшли відгуків.

 

Немає коментарів:

Дописати коментар