субота, 10 жовтня 2015 р.

Світлана Прудник «Острів Балакунів»



Категорія – для малечі
Вік основної аудиторії – до 7 років
Жанр – казка
Мова видання – українська
Оцінка авторів проектуне справило особливого враження


Світлана Прудник. Острів Балакунів. – Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2007. – 48 с.

Збірник «Острів балакунів» бере назву від першої казки, у якій розповідається про маленьку балачку Тере. Вона має «28 друзів» і «35 знайомих», кожного дня годує смугастого кота, який не вміє ловити мишей. І якось їй сниться, що кіт хоче «пиріжків з таком», тому Тере наполегливо прагне відшукати «так». Для цього вона відправляється на інший бік острова, де зустрічає іншу маленьку балачку на ім’я Вені. «Пиріжки з таком» виявляються пиріжками без нічого, а від дружби балачок Тере і Вені народжується нове поняття – теревені.
Казка «Сердита морква» також філологічно-психологічна. Обіграється, чи можуть бути сердитими морква або капуста, якщо сваритися.
Філологічний відтінок має й наступна казка «Тигрові квіти» про чорнобривці та двох тигрів – нашого та англійського, який і розмовляє англійською мовою.
У казці ж «Побачив сніг! Ура – зима!» й взагалі наявне складання слів, бо з «сніг» та «ура» складається снігур, якого до хворої сестрички приніс братик.
Казка «Чому не стомлюється стежка?» схожа на історію з життя про те, як хлопчик бігав по стежці і дивувався, чому він втомлений, а вона ні. Але у цій казці закладено глибокий зміст:
«– А бувають і втомлені стежки? – не вгавав хлопчик.
– Бувають, – зітхнула бабуся. – Коли люди не ходять стежками, стежки втомлюються, бо ніхто не ділить з ними їхню втому.
– І що тоді?
– Тоді про них забувають, і стежки зникають назавжди...
– Я не хочу, щоб наша стомилася! Я піду ще побігаю! – тільки хвірточка скрипнула за хлопчиком.
– Топчи, онучку, топчи стежку нашого роду, – сказала йому вслід бабуся. – Нею ходили і твій дідусь, і твій тато...» (С.22).
У казці «Морський цирк» розповідається про мешканців моря: бичка, морського коника, краба, рибу-метелика, а також про циркового тюленя і злу акулу, яку перемагає рибка з яскравими смужками – рибка-клоун. Тобто, таким чином збирається «Морський цирк».
Казка «Гостювання» суто моралістична, бо без запрошення у гості не ходять. Акула вирішила відвідати крокодила, а крокодилу закортіло поїхати до білих ведмедів, але ніяких ведмедів він на Полюсі не побачив, бо їх до себе запросили пінгвіни. Так і лишилися усі некликані гості ні з чим.
Так само проста і моралістична казка «Тридуб», де зібрані роками жолуді рятують людей від голоду.
Досить проста також казка «День народження літаючої чашки» про різноманітний літаючий посуд.

Висновок: Усі ці казки мали б гарний вигляд поодинці, але разом вони, на мій погляд, тьмяніють. І, чесно кажучи, у такому вигляді не справили якогось особливого враження та не запам’ятались.

Яна Стогова

Про цю книгу, на жаль, ми не знайшли відгуків.

Немає коментарів:

Дописати коментар